Společnost |  Služby |  Produkty |  Novinky |  Ke stažení |  Kontakty |  Mazací plán |
Česky |  English

ADDINOL Cup 2016 – třeťáci vybojovali stříbro

V sobotu 19.3. 2016 se náš tým 3. tříd, doplněný o rok mladším Danielem Hanzalem, zúčastnil dalšího ročníku tradičního turnaje ADDINOL CUP 2016, pořádaného pod záštitou společnosti ADDINOL Central Europe s.r.o.

Tentokrát jsme se rozhodli změřit síly s týmy, které obvykle s výjimkou rakouského Linze, nepotkáváme v rámci jihočeských mistrovských utkání.

Naše vedoucí mužstva Renata Pánková odvedla skvělou práci, když se jí podařilo turnaj obsadit velice atraktivními soupeři:

HC Black Wings Linz
HC Dukla Jihlava
HC Kometa Brno
HC Meteor Třemošná
HC Slavia Praha

Celkem se na našem zimním stadiónu odehrálo během celodenního turnaje 30 zápasů.

Zajímavě zvolený herní systém dvou samostatných zápasů každý s každým po 2x20 minutách přinášel během celého turnaje spoustu nečekaných zvratů a zápletek. Týmy byly nuceni bojovat o výsledné umístění doslova do posledních minut.

První 20cetiminutovku s výborně hrajícím týmem Slavie Praha jsme zahájili bohužel trochu ustrašeně a soupeř nám nedával moc prostoru a zvítězil 9:1, jedinou branku v tomto utkání vstřelil Matěj Máca přesnou střelou k levé tyči. Druhá část zápasu ovšem přinesla nečekaný obrat a zaslouženě jsme si jako jediný tým turnaje vybojovali výhru nad Slávií 8:4, kdy kluci předvedli neskutečný „tah na branku“ a touhu po vítězství.
V druhém ranním utkání jsme nestačili na výborně hrající tým Třemošné a oba dva zápasy prohráli.

Zápletky celého turnaje se začaly rodit během odpoledních zápasů, kdy kluci nasbírali dostatek bodů s týmy Dukly Jihlava a Linze, nad kterým jsme dokonce v prvním zápasu zvítězili 2 sekundy před koncem 7:6, kdy zakončoval Adrian Vlna bekhendovým blafákem.

Nejdramatičtějším zápasem byl dle všech zúčastněných poslední zápas s Kometou Brno, kdy jsme si vytvořili spoustu šancí nejenom těch proměněných (3x tyčky). Nakonec jsme posbírali všechny síly a i přes chyby v závěru prvního zápasu a remízu 4:4, potvrdili převahu a zvítězili v druhém utkání 7:1.